15 maja 2017 archive

Pamiętamy o smutnych wydarzeniach z historii naszego osiedla

Historia  dnia 11 maja 1941r.  jest nierozerwalna z naszym osiedlem. Te smutne wydarzenia upamiętnia obelisk nieopodal naszej szkoły jak również nazwa ulicy – Czternastu Straconych.

Począwszy od klasy pierwszej, każdego roku, przypominamy  wydarzenie sprzed 76 lat, kiedy to Niemcy rozstrzelali 14-stu mieszkańców Wiskitna. Miejsce pierwszego pochówku odwiedzamy często 1 listopada, ale i 11 maja wpisał się na stałe w kalendarz zadań Samorządu Uczniowskiego.

Przedstawiciele całej naszej społeczności uczniowskiej oraz w imieniu Pani Dyrektor Aleksandry Sawickiej-Kowalczyk, Rady Pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi,  złożyli kwiaty i zapalili znicz
w miejscu pamięci narodowej.

Niech ten symboliczny gest będzie wyrazem naszego szacunku
i pamięci o historii najbliższej okolicy.

galeria zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/05/15/pamietamy-o-smutnych-wydarzeniach-z-historii-naszego-osiedla/