SZKOLNE SPOTKANIA Z POEZJĄ

W miesiącu marcu  biblioteka szkolna  zaprosiła  wszystkich uczniów  na zabawy ze słowem pisanym, a dokładnie… na spotkanie z poezją.  Każdy zainteresowany mógł sobie przypomnieć znany mu z dzieciństwa wiersz, wierszyk czy rymowankę znanych polskich poetów piszących dla dzieci.

Jednocześnie ogłoszony został nabór do Klubu Miłośników Wierszy! By zostać jego członkiem należało napisać rymowankę lub wiersz o dowolnej tematyce, samodzielnie lub w parze czy grupie.  Na te wierszowane utwory czekaliśmy do końca marca, by na świątecznym apelu szkolnym ogłosić skład Klubu Miłośników Wierszy!

Pani Dyrektor Aleksandra Sawicka-Kowalczyk z przyjemnością przekazała młodym poetom okolicznościowe dyplomy i życzyła kolejnych twórczych spotkań z poezją!

Oto nasi szkolni poeci:

Kinga Łata – klasa I

Julia Woszto – klasa I

Kinga Klimacka – klasa I

Julia Pietrzko – klasa IIa

Gabrysia Pietrzko – klasa IIa

Sonia Szewc – klasa IIa

Igor Augustyniak – klasa IIIb

Kamil Lechański – klasa IIIb

Amelia Sabela – klasa IV

Natalia Lechańska – klasa IV

Ania Śmieszek – klasa IV

Marcel Kral – klasa IV

Janusz Styś – klasa IV

Roksana Frankiewicz – klasa IV

Patrycja Stańczak – klasa IV

Maja Ostrowska – klasa IV

Łucja Zagórska – klasa IV

Alicja Krawiec – klasa IV

Wiktor Kowalkiewicz – klasa V

Autorom prac serdecznie gratulujemy przede wszystkim: zaangażowania w dodatkową pracę, chęci do zabawy ze słowem, potem pomysłowości w tworzeniu wiersza i jego treści i wreszcie ciekawej oprawy … zarówno barwną ilustracją jak i formą wydania, np. tomiku wierszy!

Początki nie zawsze są łatwe, ale Wy pokazaliście, że bawić słowem może się każdy, a pomysł na treść wiersza  czerpać można z tego co wokół nas!

Zapraszamy do szkolnej biblioteki do zapoznania się z twórczością naszych uczniów.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/04/20/szkolne-spotkania-z-poezja/