ŻEGNAMY ZIMĘ, BY CIESZYĆ SIĘ WIOSNĄ!

Ostatnie zmiany w pogodzie uświadomiły nam, że dużymi krokami zbliża się do nas chyba najpiękniejsza pora roku – wiosna! Nadszedł więc czas by pożegnać się z równie urokliwą, choć mroźną … zimą! Najpierw najmłodsi uczniowie, potem starsi,  spotkali się na terenie szkoły by wspólnie … spalić Marzannę. W tym roku, trochę inaczej niż w latach minionych, Marzanna wystąpiła w … trzech odsłonach!
W każdej postaci wyglądała jednak ciekawie i o dziwo… bardzo ładnie! Wołając: „Precz zimo zła!” … pożegnaliśmy zimę, z niecierpliwością wypatrując zwiastunów wiosny!

I z tym długo nie czekaliśmy! Już od rana, za sprawą naszych ubrań
i  ozdób, a nawet drobnych zielonych elementów, zawitała do nas wiosna. W każdej klasie rozpoczęły się też przygotowania do jej powitania – szkolne tablice wypełnione zostały jej zwiastunami .
W klasie pierwszej pojawiły się bociany, a zza okien dochodziły do nas piękne wiosenne ptasie trele!

Dziś to było prawdziwe wiosenne przebudzenie!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/03/23/zegnamy-zime-by-cieszyc-sie-wiosna/