Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
(B. Conklin)

14 października to święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkół. Uczniowie i rodzice mają okazję wyrazić swoją wdzięczność za trud kształcenia młodych adeptów nauki. Właśnie wtedy galowy strój, okolicznościowy kwiatek, życzenia od naszych Milusińskich to niezwykle miły element naszej pracy.

Tradycyjna akademia z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się 13.10 i miała dość nietypową oprawę. Po części oficjalnej, podczas której Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły grono pedagogiczne zostało zaproszone do uczestniczenia w…nieschematycznej  lekcji.

Dwie belferskie drużyny musiały wykazać się wiedzą, poczuciem humoru i kreatywnością z różnych dziedzin wiedzy i kultury. Nauczycielskie „Koło Fortuny” wywołało entuzjazm obserwujących zabawę dzieci.

Nauczyciele musieli odgadnąć fragmenty swoich lektur szkolnych, wymyślić choreografię do śpiewanego przez uczniów pląsu, rozpoznać znane miejsca na Ziemi, stać się planetami z Układu Słonecznego i krążyć wokół Słońca, czy wreszcie pokazać etapy rozwoju człowieka. Tworzyli dymki do znanych obrazów , rozpoznawali dialogi z filmów i wreszcie zadawali pytania do ciekawych historii, aby zgadnąć ich rozwiązanie…

Trzeba przyznać, że wszystkie zadania wykonywali prawidłowo, z wielkimi emocjami i w rekordowo krótkim czasie! Widać było, że powrót do dzieciństwa i zabawa drużynowa sprawiły im wiele frajdy.

Dzieciaki nie tylko obserwowały walczące drużyny, ale i podpowiadały na całego, gdy tylko znały rozwiązanie zadania.

To było niezwykle dynamiczne i kreatywne przeżycie dla wszystkich członków naszej małej społeczności.

dken

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/10/14/dzien-edukacji-narodowej/