29 września 2016 archive

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Z radością włączyliśmy się do tego ogólnopolskiego projektu, bo książki to magiczne wrota do krainy wyobraźni i wiedzy.

Klasa V nie tylko przyniosła i głośno czytała swoje ulubione książki, ale wyruszyła na drugie piętro, aby „porwać” pierwszaki w niezwykły świat lektur…

Nasi najmłodsi Milusińscy z zapartym tchem wysłuchali fragmentu swojej następnej lektury, czyli „Kukuryku na ręczniku”. Nagrodzili starszych kolegów brawami.
A piątoklasiści z dumą zajęli na chwilę miejsce nauczyciela 🙂 I zachęceni sukcesem kontynuowali głośne czytanie na lekcji polskiego.

Również klasa VI głośno czytała przyniesione przez siebie lektury, zachęcając się wzajemnie do sięgnięcia po ulubione pozycje.

A w edukacji wczesnoszkolnej było tak… J

Klasa I zainspirowana czytaniem starszych kolegów wykonała swój pierwszy album lektur.

W klasie II a uczniowie głośno czytali przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego lasu natomiast w klasie II b czytane były jesienne opisy przyrody.

Trzecie klasy podczas porannych zajęć bibliotecznych szukały inspiracji na zabawy, jak dzieci z Bullerbyn, a podczas zajęć edukacyjnych nie zabrakło również głośno czytanych fragmentów do powitanej niedawno pory roku.

To był miły, czytelniczy dzień w naszej szkole!:)

collage1 collage2 collage3 collage4 collage5

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/09/29/ogolnopolski-dzien-glosnego-czytania/