Od ziarenka do bochenka

W pierwszy dzień jesieni klasy III wybrały się na wycieczkę do Ozorkowa. Rozpoczęły dzień od wakacyjnych wspomnień… na pływalni miejskiej zażywały kąpieli wodnych. Zjeżdżalnie, piłki wodne, jacuzzi- to był dopiero początek atrakcji zaplanowanych na ten dzień. Miejscem docelowym podróży była Piekarnio- Cukiernia „Dana”. Tam w niecodziennych strojach poznawały etapy produkcji chleba, bułek, ciast i ciasteczek. Zapach unoszący się w powietrzu był wyjątkowy. Pracowały w tym dniu wszystkie zmysły. Dzieci oglądały maszyny produkcyjne, piece, chłodnie i magazyny. Poznawały tajniki produkcji chleba. Brały udział w produkcji chleba pszennego. W trakcie mieszania ogromnej ilości składników degustowały pyszne drożdżówki. Wtedy czas oczekiwania na wypiek szybko i słodko upłynął. Jednak najwięcej radości sprawiła uczniom wizyta w części cukierniczej. Ptysie z bitą śmietaną z dodatkiem czekolady i karmelu rozpływały się w buzi.

Bardzo dziękujemy właścicielom firmy „Dana” za gościnę, serce i wiedzę przekazaną naszym uczniom!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2016/09/25/od-ziarenka-do-bochenka/