„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.”

/W.Szymborska Gawęda o miłości do ziemi ojczystej/

Nasza szkoła od lat wpaja  swoim wychowankom poczucie przynależności do Polski, uczy patriotyzmu i postaw godnych Polaka. Nie inaczej było w czwartek 10 listopada, gdy miał miejsce uroczysty apel upamiętniający  narodowe święto 11.11.

Wszyscy uczniowie w galowych strojach, często z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akademii. Całość obchodów rozpoczęła  przemowa Pani Dyrektor o patriotyzmie i miłości do wolnej, pięknej Polski, w której żyjemy.  Następnie koło teatralne przedstawiło historię Polski, zarówno w momentach chwały, jak i czarnych godzinach próby- upadku i powstań narodowych. Opowieść o dziejach ojczyzny przerywana była scenkami „teatru cieni” , wierszami patriotycznymi oraz muzyką charakterystyczną dla danego okresu. Całość pięknie ozdobiły piosenki chóru i występ koła gitarowego. Mimo iż akademia trwała dość długo, nikt nie kręcił się znużony, bo zmieniająca się scenografia i mali artyści skutecznie skupiali na sobie uwagę widzów. Gromkie brawa kończące uroczystość były najlepszym wyrazem uznania dla osób występujących. Dopełnieniem obchodów święta narodowego w naszej szkole są piękne patriotyczne dekoracje w salach lekcyjnych i na korytarzach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/11/11/swieto-niepodleglosci/