7 listopada 2015 archive

Muzyczny pamiętnik

Chcemy zaproponować Wam nową formę kroniki klasowej. Ten sposób to muzyczny pamiętnik. To zupełnie nowa, innowacyjna forma dokumentowania życia klasowego z piosenkami samodzielnie  wykonywanymi przez uczniów. Na początek muzyczny pamiętnik klasy III. Już w grudniu ciąg dalszy. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam taki sposób podglądania, co słychać w naszej szkole 🙂 A z jesiennymi wspomnieniami klasy III i wykonaną przez nich jesienną piosenką będzie można się zapoznać już na początku grudnia …

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/11/07/muzyczny-pamietnik/

Odkrywcy Łodzi … Sportowa Łódź

Dnia 3 listopada 2015r uczniowie klasy 3 wyruszyli na trzecią wycieczkę w ramach programu „Odkrywcy Łodzi”, której celem było poznanie historii łódzkiego sportu.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Sportu i Turystyki. Oglądając wystawę fotograficzną przedstawiającą najwybitniejsze postaci łódzkiego sportu, wydarzenia oraz miejsca mieliśmy okazję przyjrzeć się również z bliska medalom, pucharom, proporcom oraz ciekawym, nieużywanym już sprzętom sportowym – torowemu tandemowi czy sprzętom do szermierki. W trakcie zwiedzania nawiązała się też ciekawa dyskusja na temat łódzkich drużyn różnych dyscyplin, w tym drużyn piłki nożnej.
Na jednym z pamiątkowych zdjęć chłopcy odnaleźli bliską im osobę – trenera drużyny piłkarskiej, w której grają po zajęciach szkolnych. Rozpierała ich duma!

Naszą uwagę zwróciła również makieta nowego toru żużlowego, który w najbliższej przyszłości ma powstać w Łodzi.
Uzupełnieniem zwiedzania muzeum były zajęcia plastyczne. Tutaj mogliśmy puścić wodze fantazji, bo zadaniem było wykonanie projektu olimpijskiego medalu.Jako gospodarze czyli Łodzianie dołożyliśmy tam łódzkie akcenty.  Może kiedyś i my – jako miasto Łódź będzie gospodarzem igrzysk?

Muzeum sportu
Kolejnym punktem wycieczki było odkrycie tajemnic Hali Sportowej, przy ul. Skorupki 21. Spacerując korytarzami i licznymi schodami oglądaliśmy płytę główną z najwyższych krzeseł oraz …. widownię od spodu! Zobaczyliśmy miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla odwiedzających – pomieszczenia – podziemia służące jako schron dla przebywających na terenie hali ludzi.
Zakończenie spotkania odbyło się już na płycie głównej. Każde z nas mogło przez chwilę poczuć się prawdziwymi zawodnikami reprezentującymi SP 130 i nasze miasto Łódź.  Szkoda tylko, że akurat dziś nie było tam znanej już łódzkiej publiczności tworzącej niezwykłą atmosferę zawodów.
A to już migawki z naszej wycieczki

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/11/07/odkrywcy-lodzi-sportowa-lodz/