Cyfrowe laboratorium GlobiLab z iPadem

IMG_8906W październiku, dzięki zaproszeniu p. Agnieszki Post z firmy „Sad”, przedstawiciele klasy 6 dwukrotnie reprezentowali szkołę podczas różnych konferencji  – 01.10.15 – XIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach oraz 22.10.15 – II Kongresu Edukacja i Rozwój w Warszawie.

Uczniowie pod opieką p. Anny Romańskiej przygotowali prezentację dydaktyczną pokazując uczestnikom możliwość wykorzystania podczas zajęć w szkole podstawowej iPadów i współdziałającego z nimi za pomocą aplikacji GlobiLab cyfrowego laboratorium przyrodniczego LabDisc. Uczniowie przygotowali i przeprowadzili kilkanaście doświadczeń opartych o wbudowane w LabDisc czujniki pomiarowe.

Była to także doskonała okazja, aby doskonalić się w trudnej sztuce autoprezentacji, na własne oczy zobaczyć jak wyglądają tego typu konferencje oraz poznać nowinki technologiczne oferowane dla edukacji. Uczniowie mogli pograć w wirtualną piłkę, rysować  długopisem 3D, sprawdzić jak działa dron, pograć na ogromnym monitorze dotykowym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/11/01/cyfrowe-laboratorium/