15 lutego 2015 archive

Warsztaty edukacji leśnej

wdzikastroneMiło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „W dziką stronę”.
Dzięki temu uczniowie klasy 5 w terminie luty – czerwiec, będą mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach terenowych, prowadzonych przez trenerów edukacji leśnej z Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła oraz przeszkolonego w tym zakresie nauczyciela z naszej szkoły – p. Anię Romańską.

Celem warsztatów jest oswojenie i zaciekawienie uczniów przyrodą, zainteresowanie ich procesami zachodzącymi w przyrodzie, umożliwienie nieskrępowanego obcowania z przyrodą, odkrywania jej znaczenia, zależności w przyrodzie, a także nabywanie przez uczniów umiejętności radzenia sobie w terenie, nabranie przez dzieci wiary we własne siły, integracja grupy.

Podczas zajęć wykorzystywane będą różne metody pracy, uczniowie będą korzystać z map, kart pracy, będą uczestniczyć w przyrodniczych grach ruchowych, biegach na orientację z zadaniami itp.

Pierwsze 5 godzinne warsztaty odbędą się w sobotę 28 lutego w lesie przy ul. Stróża.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2015/02/15/warsztaty-edukacji-lesnej/