Zakończenie roku

Wreszcie nadeszły upragnione wakacje.

Już od rana zaroiło się w okolicach szkoły od białych bluzek i całej reszty galowych strojów. Dzieciaki w radosnych nastrojach (bo wreszcie koniec „harówki” i upragniona wolność 😉 !) tłumnie ruszyły do naszej szkoły.

O 9.00 rozpoczęły pożegnanie klasy I-III. Najbardziej wzruszeni byli oczywiście rodzice pierwszaków, bo ich dzieci po raz pierwszy otrzymały cenzurki. Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali świadectwa z rąk Pani dyrektor i wychowawców swoich klas.
Uśmiechnięte buźki były najlepszym dowodem na to, że ten rok możemy zaliczyć do udanych. Całość okrasiły wierszyki i piosenka koła gitarowego.

Po Mszy Świętej, o godzinie 11.00 pożegnanie ze szkołą rozpoczęły klasy IV-VI.
Tu atmosfera była nieco poważniejsza, nie z powodu ocen, ale ostatnich chwil z szóstą klasą. Przekazanie Sztandaru Szkoły oraz werbla nowemu składowi Pocztu Sztandarowego było równie wzruszające, jak pożegnanie szóstaków przez Panią dyrektor.
Właśnie najstarsi uczniowie wystąpili na środek jako pierwsi, odbierając z rąk Pani dyrektor i wychowawcy pani Moniki Matyjaszczyk
nie tylko świadectwa z nagrodami, ale i karty absolwenta SP 130 w Łodzi.

Starszych kolegów pożegnała uroczyście delegacja klasy V, wręczając im drobne upominki.
Rozdanie nagród najlepszym uczniom z klas IV i V przez Panią dyrektor i wychowawców upłynęło szybciutko pod znakiem uśmiechu
(bo kogo nie cieszy perspektywa dwóch miesięcy bez nauki, lekcji i prac domowych ;)? ).

Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez VI klasę. Mimo że program miał elementy humorystyczne, w krzywym zwierciadle przedstawiające rzeczywistość szkolną, trudno było powstrzymać łzy, gdy dzieciaki płacząc zaśpiewały… „Ostatni raz z moją klasą…”
A potem były już tylko życzenia, uściski i…wolność!
Życzymy wszystkim radosnych i BEZPIECZNYCH wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

NAJLEPSI UCZNIOWIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/06/27/zakonczenie-roku-2/