22 grudnia 2013 archive

Baśniowe Kolędowanie

Tradycyjne Kolędowanie w naszej szkole pełne było niespodzianek…Począwszy od pory czwartkowego spotkania, aż do…ale o tym za chwilę.

Pragnąc świętować z naszymi zapracowanymi rodzicami Kolędowanie rozpoczęliśmy 19.12.
o godzinie 17.00. Pięknie przystrojona sala, nastrojowe oświetlenie, choinki i dzieciaki ubrane na galowo- taka sceneria od razu wprowadzała w świąteczny nastrój.

Na widowni zasiadł również, ku naszej radości, ksiądz wikary z parafii św. Rafała Kalinowskiego Maciej Piskorski. Pani dyrektor z uśmiechem powitała wszystkich gości
i uczestników kolędowania.

A zaraz potem- pierwsza z niespodzianek- występy klas poprzedzane są zapowiedziami zmiksowanymi ze znanych bajek! Dzieciaki z szeroko otwartymi oczami  oglądały fragmenty Kubusia Puchatka, Shreka, Muminków i innych postaci Disneya.

Pięknie wykonane kolędy i pastorałki wprawiały wszystkich w wesoły i rodzinny nastrój. Każda klasa przygotowała coś po swojemu, różne instrumenty i rekwizyty wzbudzały zachwyt rodziców, absolwentów i nauczycieli. Wzruszały nas maluchy z „zerówki” śpiewem i piękną choreografią, klasa I z „Malutkim Jezusem” i cudnym aniołkiem, koło gitarowe i chór.

Kolejną niespodzianką był, nagrodzony gromkimi owacjami, występ grona pedagogicznego
z kolędą zaśpiewaną w kanonie!

Zabawę zakończyło tradycyjnie wspólne odśpiewanie i zatańczenie „Emmanuela”.

Wesołych i rodzinnych świąt wszystkim! I do zobaczenia za rok na kolejnym Kolędowaniu!
zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2013/12/22/basniowe-koledowanie/